سزارین :

سزارین نوعی عمل جراحی است که در آن با برش دادن بخشی از پوست شکم، رحم باز شده و بعد از اینکه مادر تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد یا از ناحیه کمر بی حس می شود، جنینش به دنیا می آید.

عوارض کوتاه مدت سزارین:
1- میزان خونریزی: هزار و حتی 2 هزار سی سی. در خانم هایی که دوقلو یا چند قلو باردار بوده اند، خونریزی بیشتر اتفاق می افتد.
2- عفونت: در سزارین نسبت به زایمان طبیعی به دلیل وجود محل برش از درصد بالاتری برخوردار است.
3- بیهوشی: ممکن است مادر نسبت به داروهای بیهوشی از خود حساسیت نشان دهد. مشکلات ریوی و تنفسی پیدا کند. حتی احتمال دارد دچار سردردهای شدید هم بشود.
4- فشار خون بالا.
5- چسبندگی داخل رحمی.

6- صدمه به احشای داخل شکم مادر. 

7- تشکیل لخته در عروق پاها.

عوارض بلند مدت سزارین:
1- دیر تر جمع شدن رحم.

2- عفونت محل سزارین.

3- ضایعات پستانی.

4-افسردگی
5- ناباروری ثانویه.

عوارض برای نوزاد:
1- عواقب کوتاه مدت سزارین: کم وزنی، نیاز بیشتر به مراقبت های ویژه، عدم تکامل دستگاه گوارش، زردی و اختلال تنفسی.
2- عوارض درازمدت سزارین: بیشتر به آسم، دیابت و چاقی مبتلا می شوند و خود چاقی زمینه ساز بروز بیماری های قلبی – عروقی و انواع سرطان ها خواهد بود.

مزایا سزارین :

1- میزان درد زایمان برای سزارین: در زایمان طبیعی درد پیش از زایمان و پس از آن دیده می شود اما درد سزارین عمدتا پس از زایمان در محل برش حس می شود و به کمک مسکن های تزریقی و خوراکی می توان آن را رفع کرد.
2- میزان استرس در سزارین: کم.

دلايل مورد قبول براي  زایمان سزارين :

1-عدم تطابق سر جنين با لگن مادر.

2- زجرجنين.

3- طرز قرار گرفتن غير عادي جنين.

4- مشکلات مربوط به جفت و بند ناف.

5-سزارين قبلي.

6- دخالت هاي پزشکي بيش از اندازه در دوره دردهاي زايماني.

7- جنين هاي نارس و ديررس(کمتر از 38 هفته و بيشتر از 42 هفته).

8- چند قلویی.

نکات  پس از عمل سزارین :

از بلند کردن اشیای سنگین و از بالا رفتن از پله‌ ها خودداری کنید. در صورتی که محل برش جراحی، قرمز و متورم شد، به دکترتان اطلاع دهید.تغذیه مناسب برای تسریع روند بهبودی زخم‌ها و تامین انرژی کافی در بدن لازم است.  مصرف غذاهای سرشار از  پروتئین، ویتامین C و آهن ضروری است. پروتئین باعث افزایش روند بهبودی زخم‌ها و رشد بهتر بافت‌های جدید می‌شود. ویتامین C مانند انواع مرکبات هم نقش موثری در بهبودی زخم وجلوگیری از عفونت‌ها دارد.آهن هم موجب تقویت سیستم ‌ایمنی و جبران کم خونی می‌شود.در روزهای اول پس از جراحی سوپ گوشت وغذاهای زود هضم مانند پنیر کم چرب و ماست کم چرب و غذاهای پر پروتئین مانند جگر کباب شده و ماهی کباب شده بسیار مفید است. مصرف فراورده‌های پروبیوتیک مانند ماست پروبیوتیک هم در‌این دوران مفید بوده و توصیه می‌شود. در هفته اول بعد از جراحی از مصرف غذاهای چرب و سرخ شده باید خودداری کنید حتی مصرف زرده تخم‌مرغ و شیر هم در هفته اول باید محدود شود زیرا ‌این مواد غذایی نفخ‌آور هستند.یکی از مشکلات رایج در ‌این دوران یبوست است. یبوست باعث دردهای شکمی، نفخ و کشیده شدن بخیه‌ها می‌شود. برای جلوگیری از ‌این امر و درمان آن باید آب فراوانی نوشید.مقدار توصیه شده مایعات روزانه ۸- ۱۲ لیوان و شامل آب و آب میوه‌های بدون شکر می‌باشد. همچنین مصرف میوهای تازه و در صورت عدم تحمل، میوه‌های پخته شده می‌تواند در رفع یبوست موثر باشند و گنجاندن سبزیجات خام و آب پز شده در رژیم غذایی و انواع غلات سبوسدار ضروری است.مصرف مکمل‌های آهن، روی، کلسیم و ویتامین E جهت جبران کمبودهای بدن الزامی است.

 

 

 

 

  بیمارستان سجاد کرمانشاه